Godfryd30.06.2012r. Godfryd pojechał do nowego domu:)))))))))) - mieszka teraz w Nowym Dworze Mazowieckim.
Kolejna ofiara ludzkiej bezmyślności!
Do Fundacji trafił 5mc szczeniak owczarka niemieckiego z chorobą kennelową.
Piesek musiał być chowany w bardzo małym pomieszczeniu odizolowany od wszelkich bodźców co doprowadziło do stanów lękowych i fobii.
Psiak potrafi kilkanaście minut chodzić w kółko w kojcu – typowe objawy choroby kennelowej.
Na zdjęcia widać, że każda próba dotyku powoduje u niego maksymalne spięcie mięśni- strach.
Wszystko jest dla niego nowe ludzie, zwierzęta a przede wszystkim duże przestrzenie - dlatego wychodzenie na dwór bardzo go przeraża.
O spacerach na razie nie ma mowy ponieważ zrobienie kilku kroków to już sukces, ale takimi małymi kroczkami trzeba przekonać go że świat nie jest taki zły jak dano mu to odczuć - że teraz będzie tylko lepiej.
Na szczęście z każdym dniem dzięki pracy z psiunkiem – socjalizacji - widać poprawę,potrafi już np. sam z siebie podejść i powąchać człowieka.
Piesek jest bardzo przerażony, wymaga długotrwałej socjalizacji a na pewno przyniesie to efekty.
Wilczek potrzebuje doświadczonych właścicieli którzy będą potrafili z nim pracować i domu gdzie będzie mógł być pod opieką behawiorysty.
Mimo swojego wielkiego przerażenia – co widać nawet na zdjęciach psiak nie jest agresywny
on jest po prostu bardzo przerażony:( wszystko jest dla niego nowe, wszystko go przeraża ponieważ wcześnie przebywał sam w zamknięciu, on dopiero powoli uczy się świata.
Szukamy pilnie domu dla Wilczka ponieważ w Fundacji jest ponad 80 psów i nie mamy szansy ofiarować Wilczkowi tyle czasu ile mógłby otrzymać gdyby zamieszkał w domu stały albo chociaż tymczasowym.


Godfryd